В детайли
Седем обекта за социални услуги в Казанлък ще преминат на независима енергия по проект на Общината за близо 780 хил. лв.
10194
България
Седем обекта за социални услуги в Казанлък ще преминат на независима енергия по проект на Общината за близо 780 хил. лв.Общо седем обекта за социални услуги ще преминат на независима енергия благодарение на одобрен проект на Община Казанлък, съобщиха от пресцентъра на местната администрация.Проектът предвижда внедряване на фотоволтаични системи и закупуване на електрически превозни средства, които да подобрят качеството и устойчивостта на социалните услуги в община Казанлък.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 20 Ноември 2025, 15:34 ч.
Общо седем обекта за социални услуги ще преминат на независима енергия благодарение на одобрен проект на Община Казанлък, съобщиха от пресцентъра на местната администрация. Проектът предвижда внедряване на фотоволтаични системи и закупуване на електрически превозни средства, които да подобрят качеството и устойчивостта на социалните услуги в община Казанлък. Той ще бъде финансиран по Механизма за възстановяване и устойчивост, а стойността му е близо 780 хиляди лева. Средствата се отпускат за изпълнение на инвестицията „Инсталиране на фотоволтаични системи в съществуващи сгради за социални услуги и закупуване на електрически превозни средства, включително свързана зарядна станция за предоставяне на социални услуги“. Подаденото от Община Казанлък проектно предложение е в рамките на процедура чрез директно предоставяне на средства от механизма – част от националните мерки за енергийна ефективност и модернизиране на социалната инфраструктура, обясниха от общинската администрация. Целта на инвестицията е в Казанлък да се постигне по-висока енергийна ефективност, намаляване на оперативните разходи за електроенергия и ограничаване на въглеродните емисии, чрез използване на възобновяеми енергийни източници. Дейностите ще бъдат осъществени в трите Центъра за настаняване от семеен тип за деца/младежи без увреждания, „Защитено жилище за хора с умствена изостаналост“, Дневния център за деца с увреждания и два Дневни центъра за пълнолетни лица с увреждания. Предвижда се и закупуване на един електрически автомобил, който ще се използва за обезпечаване на мобилни социални услуги, насочени към потребители на територията на общината, включително лица с увреждания, възрастни хора и други уязвими групи, допълниха от Общината. Спечеленият проект е част от политиката на кмета на общината Галина Стоянова за устойчиво развитие на социалните услуги и модернизация на инфраструктурата с грижа към природата и с намаляване на въглеродния отпечатък на общинските дейности. Инвестициите във фотоволтаични системи, електрически превозни средства и зелени решения са част от дългосрочната визия на кмета Казанлък да бъде екологично отговорна, модерна и социално ангажирана община, посочиха още от пресцентъра. През май т.г. в Казанлък беше дадено и официално начало на изпълнението на проектите на Общината по процедура „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на жилищния сграден фонд – етап 1“, финансирана по Националния план за възстановяване и устойчивост.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
|
|
|
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
|
|
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
|
|
|
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
|
|
|
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
|
|
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
Радиопрограми



Тикер
10194
ЗАПАЗИ
Министърът на външните работи Велислава Петрова се срещна с Мухамад Анис Мата, заместник-министър на външните работи на Република Индонезия, като част от неговата работна обиколка ...